Çocuklarla Felsefe Atölyesi (4-6 ve 7-8 yaş)

Çocuklarla ve topluluklarla felsefe (P4C) eğitmen eğitimleri ve atölyeler son dönemlerin en çok ilgi gören konularından biri. Bu bizler için son derece sevindirici ancak bir o kadar da düşündürücü. Gelip geçici bir moda haline dönüşmesinden, uzman olmayan kişilerce kolay uygulanabilir görünmesinden endişeliyiz. “ Küçük yaş grubu için atölye seçimi yapacağımızda kriterlerimiz neler olmalı? “ sorusuyla sık karşılaşır olduk. Bu soruyu 4-6 yaş ve 7-8 yaş atölyelerimizin kolaylaştırıcılığını yapan Özlem Tavuş hocamız sizler için yanıtladı;

Temelde dört düşünme becerisini geliştirmeyi hedefleyen P4C atölyelerimiz 4 yaştan itibaren başlıyor. P4C Türkiye eğitmenleri olarak sahada edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak, atölyelerimizi ikişer yaş aralığında planlamayı uygun görüyoruz. Uzun zamandır farklı yaş gruplarıyla yaratıcı drama çalışmaları yapan ve bu yaş grubunu yakından tanıyan bir eğitim uzmanı olarak, küçük yaş grubu ile çalışmanın son derece dikkat gerektirdiğini belirtmek isterim. P4C atölyelerinin kısa süreli, tek seferlik atölyeler olmadığını her fırsatta dile getiriyoruz. Ölçme değerlendirme formları üzerinden her çocuğun kendi gelişim sürecinin değerlendirilebildiği bir yöntemden bahsediyoruz. Özenli, işbirlikçi, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek, neden-sonuç ilişkisi kurabilmeyi sağlamak, dili etkin kullanabilme becerisini desteklemek ve bu sayede topluma, özgüvenli, farkındalığı yüksek, kendini özgürce ifade edebilen, bilişsel esnekliği olan bireyler kazandırmak gibi kazanımları olan bu pedagojiye gereken özeni göstermediğimizde ne yazık ki çocuklar için sadece vakit kaybı olacaktır.

Doğru yerden eğitim almış, alanda farklı yaş gruplarıyla çalışmış, iyi bir rol model olabilecek, iletişim becerisi yüksek, konuya hakim bir kolaylaştırıcısı olan atölyeler tüm yaş gruplarında olduğu gibi 4-6 yaş ve 7-8 yaş için de motive edici ve gelişimi destekleyici nitelikte olacaktır. Bizler P4C Türkiye eğitmenleri olarak yüz yüze başladığımız atölyelerimize, pandemi süreci boyunca internet ortamı üzerinden devam ettik. Bu sayede Türkiye’nin farklı illerinden ve yurtdışından pek çok çocuğa ulaşma imkanı yakaladık. Farklı yaş gruplarıyla farklı projelerde birlikte olduk ve şunu gördük ki yaşı, sosyo ekonomik durumu, kültürel çevresi ne kadar farklı olursa olsun; bir arada, birbirlerinin fikrine bakarak kavramla,değerler hakkında düşünmek onlar için yepyeni ve keyif veren bir deneyim. Sizler de çocuklarınızın p4c ile tanışmasını isterseniz atölyelerimiz hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Pearson Education Ltd. Kuruluşun kendi eğitim veya öğretim programlarının tasarımı, sunumu, kalite güvencesi ve/veya değerlendirmesini destekleyen süreçlerin kalitesini garanti eder.

Bilgi ve Destek İçin;

+90 539 435 08 15

*Bilgi İçin: Hafta içi 10:00 – 17:00 saatleri arasında arayınız.

Sorunuz mu var?

  • Aşağıdaki form aracılığı ile Çocuklarla Felsefe Atölyesi hakkındaki tüm sorularınızı iletebilirsiniz.
  • Ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
  • Eğitim programı hakkında danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
reCAPTCHA is required.
P4C-Cocuklar-ve-Topluluklar-Icin-Felsefe-Egitmen-Egitimi-Istanbul