Biz Kimiz?

P4C TÜRKİYE

1989’da İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü koridorunda yollarımız kesişti. O günden beri hiç ayrılmadık. Bir yandan düşünmeyi, sorgulamayı öğrenirken, bir yandan da kendimizi arama yolculuğunda, birbirimize destek olduk.

P4C’nin temelinde yer alan, iş birliğine dayalı ve özen gösteren düşünce biçimleri, bizim dostluğumuzun temel anlayışı oldu. Biz kim miyiz? Hala bilmiyoruz…

Sokrates’in “KENDİNİ BİL.” Felsefesinden hareketle, düşünce yollarında kendimizi tanımaya çalışıyoruz.

NİHAN PEKER ANTEPE

İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirdikten sonra, aynı üniversitede Sistematik Felsefe ve Mantık üzerine yüksek lisans yapar. Uzun yıllar felsefe grubu öğretmenliği yaptıktan sonra, kariyerine eğitim danışmanı olarak devam eder.

2008’ de kızı Nice dünyaya geldikten sonra, düşünen, sorgulayan, özgüvenli, değerleri olan, başka fikirlere saygılı bir çocuk yetiştirmek için Düşünen Çocuk Kulübü’nü kurar ve Çocuklarla Felsefe alanında çalışmaya başlar. Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı sertifikasını alır.

Halen anaokulu, ilk ve ortaokul öğrencileriyle P4C uygulamaları yapmaktadır. P4C Eğitmen Eğitimi, Ebeveynler İçin Felsefe, Yetişkinler ve Şirketler İçin Felsefe eğitimleri vermektedir.

SERAP SUVAROĞLU

İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirdikten sonra, aynı üniversitenin Kadın Araştırmaları bölümünde yüksek lisans yapar. Uzun yıllar, özel okullarda Felsefe Öğretmenliği yapan Serap Suvaroğlu bu yıl mesleğinin 25. yılını kutlamaktadır.

Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı sertifikasını aldıktan sonra P4C alanında çalışmalarını sürdürür. Lise öğrencileriyle ve yetişkinlerle felsefe P4C uygulama çalışmaları yapmaktadır. P4C Eğitmen Eğitimleri vermektedir.

DENİZ TAŞO

İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirdikten sonra, aynı üniversitede Kadın Araştırmaları alanında yüksek lisans yapar. Tezini çocuk edebiyatında toplumsal cinsiyet üzerine vermiştir. Felsefe Öğretmenliği ve PDR alanında çalışmıştır. Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı sertifikasını almıştır.

Değişik yaş gruplarıyla P4C uygulama çalışmaları yapmaktadır. P4C Eğitmen Eğitimleri vermektedir.

BERNA PEKER KARASARLIOĞLU

Kurumların ‘ortak aklı’ kullanma alanında etkili adımlar atmasını P4C uygulamaları ile destekleyen Berna, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Aynı üniversitede İşletme yüksek lisansı yapmıştır. Profesyonel yaşamı eğitim ve insan kaynakları alanında başlar. Kurumsal ve bireysel gelişim konusundaki birikimlerini 12 yıldır farklı sektörlerdeki iş insanlarıyla paylaşır.

P4C eğitimlerini P4C Türkiye’den alan Berna, şirketler için felsefe ve yetişkinler için felsefe alanlarında eğitimler vermektedir.

ÖZLEM TAVUŞ

Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Maliye ve İşletme bölümlerinde tamamladı. Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi’ni Çağdaş Drama Derneği’nde tamamladıktan sonra profesyonel çalışma hayatına bu alanda devam etti. Halen çocuklar, yetişkinler , özellikle de dezavantajlı gruplarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Edindiği bilgi birikimi ve deneyimlerini, Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı ve Lösev gibi sivil toplum kuruluşlarında sosyal sorumluluk projelerinde paylaşmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitimine devam eden , aynı zamanda iletişim ve başarı psikolojisi eğitimleri alan Özlem Tavuş , eğitim koçu olarak farklı yaş gruplarıyla çalışmaktadır. Çocuklarla ve yetişkinlerle felsefe P4C ve Yaratıcı Drama arasındaki tamamlayıcılıktan yola çıkarak oluşturduğu P4C&Yaratıcı Drama eğitim modülüyle P4C Türkiye bünyesinde eğitmen eğitimleri vermektedir.

HÜLYA POYRAZ

Hülya Poyraz, Manisa Celal Bayar Üniversite’si İşletme bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde eğitimine devam etmektedir. P4C-Çocuklar için Felsefe uzmanlık eğitimlerini P4C Türkiye’den almış ve kurumun bünyesinde uzman eğitmen olarak dersler vermekte kolaylaştırıcı olarak uygulamalar yapmaktadır. Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak P4C -Çocuklar için Felsefe Atölyeleri düzenlemektedir.

SABİHA GÜRDEMİR

Sabiha Gürdemir Yeditepe Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden lisans derecesini almış ve uzun yıllar peyzaj mimarı olarak projeler gerçekleştirmiştir.

Çocuk sahibi olduktan sonra felsefeye olan ilgisinin artmasıyla “Çocuklarla Felsefe” pedagojisiyle tanışmış ve P4C Türkiye Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe Eğitmen Eğitimi programını tamamlayarak P4C Uzmanı ünvanı kazanmıştır. İstanbul Üniversitesinde felsefe eğitimini sürdürürken P4C Türkiye eğitmen kadrosuna P4C Eğitim Uzmanı olarak dahil olan Sabiha Gürdemir yetişkin eğitimlerinin yanı sıra okul öncesi çocuklarla felsefe uygulamaları gerçekleştirmeye devam etmektedir.

HABER BÜLTENİ

Etkinliklerimizden ve ilham veren paylaşımlarımızdan haber almak için e-posta listemize katılın.