Biz Kimiz?

P4C TÜRKİYE

1989’da İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü koridorunda yollarımız kesişti. O günden beri hiç ayrılmadık. Bir yandan düşünmeyi, sorgulamayı öğrenirken, bir yandan da kendimizi arama yolculuğunda, birbirimize destek olduk.

P4C’nin temelinde yer alan, iş birliğine dayalı ve özen gösteren düşünce biçimleri, bizim dostluğumuzun temel anlayışı oldu. Biz kim miyiz? Hala bilmiyoruz…

Sokrates’in “KENDİNİ BİL.” Felsefesinden hareketle, düşünce yollarında kendimizi tanımaya çalışıyoruz.

NİHAN PEKER ANTEPE

İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirdikten sonra, aynı üniversitede Sistematik Felsefe ve Mantık üzerine yüksek lisans yapar. Uzun yıllar felsefe grubu öğretmenliği yaptıktan sonra, kariyerine eğitim danışmanı olarak devam eder.

2008’ de kızı Nice dünyaya geldikten sonra, düşünen, sorgulayan, özgüvenli, değerleri olan, başka fikirlere saygılı bir çocuk yetiştirmek için Düşünen Çocuk Kulübü’nü kurar ve Çocuklarla Felsefe alanında çalışmaya başlar. Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı sertifikasını alır.

Halen anaokulu, ilk ve ortaokul öğrencileriyle P4C uygulamaları yapmaktadır. P4C Eğitmen Eğitimi, Ebeveynler İçin Felsefe, Yetişkinler ve Şirketler İçin Felsefe eğitimleri vermektedir.

SERAP SUVAROĞLU

İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirdikten sonra, aynı üniversitenin Kadın Araştırmaları bölümünde yüksek lisans yapar. Uzun yıllar, özel okullarda Felsefe Öğretmenliği yapan Serap Suvaroğlu bu yıl mesleğinin 25. yılını kutlamaktadır.

Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı sertifikasını aldıktan sonra P4C alanında çalışmalarını sürdürür. Lise öğrencileriyle ve yetişkinlerle felsefe P4C uygulama çalışmaları yapmaktadır. P4C Eğitmen Eğitimleri vermektedir.

BERNA PEKER KARASARLIOĞLU

Kurumların ‘ortak aklı’ kullanma alanında etkili adımlar atmasını P4C uygulamaları ile destekleyen Berna, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Aynı üniversitede İşletme yüksek lisansı yapmıştır. Profesyonel yaşamı eğitim ve insan kaynakları alanında başlar. Kurumsal ve bireysel gelişim konusundaki birikimlerini 12 yıldır farklı sektörlerdeki iş insanlarıyla paylaşır.

P4C eğitimlerini P4C Türkiye’den alan Berna, şirketler için felsefe ve yetişkinler için felsefe alanlarında eğitimler vermektedir.

ÖZLEM TAVUŞ

Anadolu Üniversitesi İşletme ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. P4C eğitmlerini P4C Türkiye’den aldı. Halen kurumun bünyesinde uzman eğitmen olarak dersler vermekte ve farklı yaş gruplarında atölyeler yürütmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak P4C çocuklar için felsefe atölyeleri düzenlemektedir. P4C Drama eğitim modelini geliştirerek P4C Türkiye çatısı altında bu eğitimi de vermektedir.

HABER BÜLTENİ

Etkinliklerimizden ve ilham veren paylaşımlarımızdan haber almak için e-posta listemize katılın.