P4WORK İş Dünyasında Sokratik Yönetim ile Düşünme Stratejilerini Geliştirme Programı 1. Seviye

P4WORK 1.Seviye eğitim programımız 15 saattir. Katılımcılar 1.Seviye sonunda P4WORK İş Dünyasında Sokratik Yöntem ile Düşünme Stratejilerini Geliştirme metoduyla tanışırlar. Soruşturan topluluk içinde P4WORK uygulamasının temel öğelerini kararlar. Seviyeyi tamamlayan katılımcılarımız, 2.Seviyeye devam edebilirler.

4.250,00 KDV Dahil

P4WORK İş Dünyasında Sokratik Yönetim ile Düşünme Stratejilerini Geliştirme Programı

”Sokrates ile bir akşamüstü için elimdeki bütün teknolojiyi verirdim.”
Steve Jobs

Dünyanın en değerli markalarından biri olan ve yüzlerce yeniliğe imza atan Apple’ın ilk tohumları, Steve Jobs tarafından atılmıştı.

O halde durup düşünmek gerek; Steve Jobs neden Sokrates ile bir akşamüstü için elindeki bütün teknolojisiyi vermeye hazırdı?

Sokrates ile bir akşamüstü buluşmasından neler kazanılabilirdi?

Diğer yandan Dünya Ekonomik Forumu 2025 yılında İş Dünyasında en çok aranan yetkinlikler sıralamasına baktığımızda ilk dört yetkinliğin;

  • Problem Çözme
  • Kendini Yönetme
  • İnsanlarla Çalışma
  • Teknoloji Kullanımı ve Gelişim olduğunu görüyoruz.

Eğitim Hakkında

Günümüzde teknolojinin gelişim hızı çok yüksek. Teknolojiye yapılan yatırım da teknolojinin insan tarafından kullanımı da buna paralel olarak artıyor. Rekabetin yoğun yaşandığı günümüzde teknolojiden beklentiler her geçen gün artarken, karşılaşılan problemlere proaktif çözümler üretmek de bir zorunluluk halini alıyor.

İş dünyasının iş insanından beklediği diğer üç yetkinliğe baktığımızda Steve Jobs ‘un neye çözüm aradığı biraz daha açık hale geliyor. Belirtilen yetkinliklerin kazanılmasını destekleyen bir eğitim sistemi teorik olarak var olsa da, gerçek anlamda bir dönüşüm yaratacak, insanın bu alandaki potansiyelini açığa çıkaracak uygulamalar ve içeriklerden oldukça uzak.

İş insanı, hızlı değişim karşısında çok daha sık problemlerle karşı karşıya geliyor. Rekabet yıkıcı ve yıpratıcı bir ölçeğe taşındı. Çıkan sorunları ortadan kaldıran değil, çıkacak sorunları öngörerek proaktif, yenilikçi ve yaratıcı çözümler bulan olmak gerekiyor.

İnsanın kendi potansiyelini daha etkili ve doğru şekilde kullanmasının zorunluluğu apaçık ortada.

Nasıl bir yol haritası çizilmeli? Hangi yöntemlerle ilerlenmeli? Bu yöntemin yetkinliğe dönüşebilmesi nasıl mümkün hale gelir? Dünyada bu alanda neler yapılıyor.

P4WORK – İş Dünyasında Sokratik Yöntemle Düşünme Stratejilerini Geliştirme Programı bu sorgulama sonucunda ortaya çıktı. P4WORK şimdi ve gelecekte kendini iş dünyasında daha etkili şekilde var etmek, gerçek potansiyelini performansa dönüştürmek, sadece iş yaşamında değil hayatın bütününde de daha üretken ve dengeli hale gelebilmeyi amaçlayanlar için hazırlandı.

Peter Ducer, “Eski yöneticiler talimat vermeyi iyi bilirlerdi, geleceğin yöneticileri ise soru sormayı bileceklerdir.” demiştir. Soru sormak, problemi fark etmenin harekete geçmenin en önemli adımıdır. Ancak doğru soruyu sormak çok daha önemlidir. Bunu gerçekleştirebilmekte doğru düşünmekle mümkündür.

P4WORK modeli ile eleştirel, yaratıcı, özenli ve iş birlikçi düşünme becerilerini uygulamalar ile pratikle geliştirmek mümkündür ve programın en temel amacı da bu becerileri kazandırmaktır.

Eğitim Süresi: 15 saat

EğitmenlerNihan Peker Antepe : İstanbul Üniversitesi Felsefe - Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı
Serap Suvaroğlu : İstanbul Üniversitesi Felsefe - Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı
Eğitim YeriOnline
Ödeme Seçenekleri
Anlaşmalı Bankalar

Bilgi ve Destek İçin;

+90 539 435 08 15

*Bilgi için 10:00 – 17:00 saatleri arasında arayınız.

P4WORK İş Dünyasında Sokratik Yöntem ile Düşünme Stratejilerini Geliştirme Programı P4C Türkiye‘nin patentli programıdır. Her hakkı saklıdır.