P4C Uzmanlık Sertifika Programı (3. Seviye)

Yenilikçi eğitim modelleri arasında dünyada ilk sıralarda yer alan ve kurucusu Matthew Lipman tarafından Soruşturan Topluluk Metodu olarak adlandırılan P4C – Philosophy for Children uzmanı yetiştirme programıdır.

Bu programın amacı P4C yöntemini teorik ve pratik açıdan katılımcılara aktarmak ve P4C alanında uzman eğitimciler yetiştirmektir.

13.800,00 KDV Dahil

3. Seviye P4C Eğitimi

Bu başlık altında öncelikle katılımcıların özgün bir uyaran hazırlamaları, tüm sorularını oluşturmaları beklenmektedir. Bu noktadan sonra katılımcıların geri bildirim verebilme, kolaylaştırıcı adaylarını değerlendirebilme becerilerini geliştirebilmeleri için oluşturulan özel bir teknikle bu uyaranı toplulukla soruşturması beklenmektedir.

3. Seviyeyi tamamlayan katılımcılar uluslararası standartlarda ve kalitede bir eğitim programını tamamlamış olurlar.Pearson Assured akreditasyonu olan P4C Türkiye’nin sunduğu ayrıcalıkla P4C Türkiye Uzmanlık Belgesi dışında uluslararası geçerliliği olan bir belge daha almaya hak kazanırlar.

Eğitimin ana başlıkları;

 • SANAT FELSEFESİ
 • FELSEFİ SORU NEDİR? NASIL OLUŞTURULUR?
 • P4C’DE 4 DÜŞÜNME BECERİSİ
 • KOLAYLAŞTIRICI ADAYLARINA GERİ BİLDİRİM NASIL VERİLİR?
 • MANTIK İLKELERİ-DOĞRU DÜŞÜNME YOLLARI
 • UZMAN ADAYLARININ SUNUM BECERİLERİNİ GELİŞTİRME
 • KATILIMCILARIN UYARANLARINI DEĞERLENDİRME
 • AKVARYUM METODU İLE P4C UYGULAMA (5 uygulama)
 • KATILIMCILARIN UYARAN HAZIRLAMA BECERİLERİNİ GELİŞTİRME*

*P4C Türkiye eğitim uzmanları tarafından hazırlanan uluslararası standartlarda ve kalitede bu programın içeriği Pearson Assured tarafından onaylıdır. Katılımcıların uzmanlık seviyesinde bir kolaylaştırıcı olabilmesi için özellikle “Katılımcıların Uyaran Hazırlama Becerilerini Geliştirme” başlığı kapsamlı bir içerik taşımaktadır.

Eğitim Hakkında

 • Eğitim içeriği yüz yüze eğitimlerimiz ile aynıdır.
 • Eğitim sonunda verilecek katılım belgesinin değeri ve geçerliliği yüz yüze eğitimlerle aynıdır.
 • Eğitim P4C Türkiye kurucuları ve uzman eğitmenleri tarafından verilecektir.
 • P4C Türkiye tarafından düzenlenen eğitimler, uluslararası standartlarda ve kalitededir. P4C Türkiye bu standartları Pearson Assured’e akredite olarak sağlamıştır.
 • Katılımcıların sertifika alabilmeleri için her seviyede en az %80 katılma zorunluluğu bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 12 saat

Kimler Katılabilir?

Dünyada 50 yıldır var olan P4C metodunun, Türkiye’de yaygınlaşması için liderlik edecek lisans – önlisans mezunu, yenilikçi herkese açıktır.

Okul öncesi, sınıf öğretmenleri ve tüm seviyelerdeki branş öğretmenleri, akademisyenler, PDR, psikolog, sosyolog, felsefe mezunları, insan kaynağı uzmanları, koç ve eğitmenler, drama liderleri, kişisel gelişim uzmanları ve diyalog yöntemiyle, düşünme becerilerini geliştirmek, yeni bir kariyer alanı yaratmak isteyenleri eğitimlerimize davet ediyoruz.

*P4C Türkiye eğitim içeriği ve saatlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

EğitmenlerÖzlem Tavuş : Anadolu Üniversitesi İşletme ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji - Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı
Nihan Peker Antepe : İstanbul Üniversitesi Felsefe - Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı
Serap Suvaroğlu : İstanbul Üniversitesi Felsefe - Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı
Berna Peker : İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi - Uluslararası İşletmecilik yüksek lisans
Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı
Eğitim YeriOnline
Eğitim Ücreti11.500 TL + KDV
Ödeme Seçenekleri
Anlaşmalı Bankalar

Bilgi ve Destek İçin;

+90 532 247 96 65

*Bilgi için 10:00 – 17:00 saatleri arasında arayınız.

Pearson Education Ltd. Kuruluşun kendi eğitim veya öğretim programlarının tasarımı, sunumu, kalite güvencesi ve/veya değerlendirmesini destekleyen süreçlerin kalitesini garanti eder.