P4C Çocuk Atölyeleri

Yenilikçi eğitim modelleri arasında dünyada ilk sıralarda yer alan ve kurucusu Matthew Lipman tarafından Soruşturan Topluluk Metodu olarak adlandırılan P4C – Philosophy for Children uzmanı yetiştirme programıdır.

Bu programın amacı P4C yöntemini teorik ve pratik açıdan katılımcılara aktarmak ve P4C alanında uzman eğitimciler yetiştirmektir.

P4C Çocuk Atölyeleri

Çocuklar doğal bir merak duygusu ile doğar ve hayatın akışında karşılaştıkları olaylara, durumlara, uyarıcılara ilgi, merak, şaşkınlıkla yaklaşır. Bu hallerini ifade etmek için de ‘sorular sorar’.

Ancak doğal bu yetileri ezberci eğitim sistemi ve yetişkinlerin dünyasından gelen hazır cevaplarla zaman içinde körelir. Bu durum onların doğru akıl yürütme, sorgulama, bilgi ve düşünceyi mantık süzgecinden geçirme ve kendisini doğru ifade etme becerilerini gölgeler.

P4C yöntemini kullanarak gerçekleştirilen pratikler, bu becerileri korumaya ve geliştirmeye destek verir. Uygulamalar sırasında çocuklar kendi akranları ile bir rehber eşliğinde, düşünür, sorgular, fikrini nasıl temellendirebileceğini keşfeder, diğerlerinin fikirleri ile ilgili düşünür, kendi fikrini yeniden ele alır.

Bu pratikler sırasında özenli ve iş işbirlikçi bir yaklaşımla akran iletişimini de, deneyimleyerek öğrenir.

EğitmenlerBerna Peker : İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi - Uluslararası İşletmecilik yüksek lisans
Pearson Assured onaylı P4C Eğitim Uzmanı
Eğitim Tarihi7-8, 9-11 yaş
4 Uygulama (Haftada 1)
21:00 - 23:30
Eğitim YeriOnline
Eğitim Ücreti350 TL (Aylık)
Ödeme Seçenekleri
Anlaşmalı Bankalar

Bilgi ve Destek İçin;

+90 532 607 69 71

*Bilgi için 10:00 – 17:00 saatleri arasında arayınız.