Çocuklarla Felsefe ve Yaratıcı Drama uygulamalarını bir arada kullanabilmeyi öğreneceğiniz eğitmen eğitimi ilk kez P4C Türkiye’de…

P4C Türkiye olarak, çocuklarla felsefe pedogojisinin farklı disiplinlerle de etkileşim halinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Dünyada matematik, coğrafya, tarih, ingilizce, fen bilimleri, müzik, sanat, drama gibi disiplinlerle birlikte uygulanan P4C’nin ülkemizde yaygınlaştırılmasını hedefliyoruz.

P4C pedagojisinin yaratıcı drama ile zenginleştirilmesi, grup içinde etkileşimi destekler. Topluluk üyelerinin düşüncelerini özgürce ifade etmelerini kolaylaştırır. Dramatize edilmiş bir felsefi problem, soruşturan topluluğun diyalog temelli yönteme ek olarak daha geniş aktif katılımını destekler. Ayrıca yaratıcı drama ve P4C arasındaki tamamlayıcılık empati duygusunun gelişmesine yardımcı olabilir.

Tüm bunlardan yola çıkarak oluşturulmuş bu eğitim modülümüz, P4C ve yaratıcı dramanın kesiştiği noktaları pekiştirerek, yaratıcı dramada kullanılan tekniklerle P4C soruşturmalarının nasıl yapılacağına dair bilgiler içermektedir.

P4C Drama Eğitimi İçeriği

  • Yaratıcı drama nedir?
  • Yaratıcı dramada kullanılan teknikler nelerdir ?
  • Yaratıcı drama ve P4C ‘nin ortak noktaları nelerdir?
  • Yaratıcı drama tekniklerini P4C uygulamalarında nasıl kullanabilirsiniz?
  • P4C & Yaratıcı dramanın birlikte kullanıldığı uygulamalar

Kimler Katılabilir

Eğitime en az 1. Seviye Çocuklarla ve Topluluklarla Felsefe Eğitimi almış olan kişiler katılabilir.

Bilgi ve Destek İçin;

+90 535 417 42 49

*Bilgi İçin: Hafta içi 10:00 – 17:00 saatleri arasında arayınız.

EğitmenlerÖzlem Tavuş
Eğitim Tarihleri26-27-29-30 Nisan 2021
3-4 Mayıs 2021
21:00 - 23:00
Toplam 12 Saat
Eğitim YeriOnline
Eğitim Ücreti1250TL
A-Pearson-Assured-Organization
Eğitim sonunda uluslararası geçerliliği olan Pearson onaylı belge verilecektir.

Eğitmen Özlem Tavuş Hakkında

Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Maliye ve İşletme bölümlerinde tamamladı. Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi’ni Çağdaş Drama Derneği’nde tamamladıktan sonra profesyonel çalışma hayatına bu alanda devam etti. Halen çocuklar, yetişkinler, özellikle de dezavantajlı gruplarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Edindiği bilgi birikimi ve deneyimlerini, Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı ve Lösev gibi sivil toplum kuruluşlarında sosyal sorumluluk projelerinde paylaşmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitimine devam eden, aynı zamanda iletişim ve başarı psikolojisi eğitimleri alan Özlem Tavuş, eğitim koçu olarak farklı yaş gruplarıyla çalışmaktadır. Çocuklarla ve yetişkinlerle felsefe P4C ve Yaratıcı Drama arasındaki tamamlayıcılıktan yola çıkarak oluşturduğu P4C & Yaratıcı Drama eğitim modülüyle P4C Türkiye bünyesinde eğitmen eğitimleri vermektedir.

Online Kayıt ve Rezervasyon

  • Aşağıdaki form aracılığı ile P4C & Yaratıcı Drama Uygulama Eğitimi hakkındaki tüm sorularınızı iletebilirsiniz. 
  • Ekibimiz, form üzerinde belirtmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşırlar.
  • Eğitim programı hakkında danışmak istediğiniz tüm sorularınız cevaplandırılır.
reCAPTCHA is required.